Група №2 "Капітошка"

СВЯТО ОСЕНІ

Навчально - ігрова діяльність

ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ
Навіть дощ і вітер в осінню погоду не є протипоказанням до прогулянки. Температура повітря восени і в інші пори року може бути різною, тому вибираючи одяг на прогулянку, орієнтуйтеся на власні відчуття.
Правильно одягнути дитину — значить створити їй комфортні умови перебування на вулиці і в приміщенні. Мусите купить дитячу кофту з натуральніх матеріалів, щоб не виникло парникового ефекту. Також одяг має бути зручним, не заважати руху вашого малюка.
Ознаки переохолодження і що треба зробити, якщо це сталося:
Слідкуйте за кольором шкіри обличчя у дитини в холодну погоду. Якщо дитина бліда, значить вона мерзне. Також симптомами переохолодження можуть бути надмірно довгий сон, апатія, сонливість, безпричинний плач.
Визначити переохолодження по температурі кистей рук і стоп неможливо, так як в нормі ці ділянки завжди прохолодніші. Якщо після прогулянки у вашого малюка холодна шкіра грудей і живота, швидше за все він переохолодився, напоїть дитину теплим молоком або чаєм і зігрійте його м’якою ковдрочкою з натурального волокна.
Симптоми перегріву і наскільки він небезпечний
Вдома і на прогулянці, пощупавши шкіру на шиї і у верхній частині спинки, легко визначити, чи не занадто тепло одягнена ваша дитина. Якщо ці ділянки гарячі на дотик, якщо вони вологі, то маленькому жарко. У разі перегріву роздягніть малюка і напоїть його водою кімнатної температури. До перегріву більш схильні новонароджені діти.
Пам’ятайте, що кожна прогулянка — це не тільки загальнозміцнююча і процедура, що дарує масу позитивних емоцій, які отримує ваш малюк, спілкуючись з природою і з іншими дітьми.

Перший раз у дитячий садок

Шановні батьки!

· Щоб запобігти порушенню емоційного стану дитини, яким часто супроводжується адаптація, усвідомте, що Ваше власне хвилювання передається дитині, тому заздалегідь познайомтесь з вихователями та особливостями організації життя в групах.

· Купуйте одяг, який дитина зможе одягнути або зняти самостійно (штани з еластичним поясом, сорочки з великими ґудзиками светри з широким коміром).

· Найважливіше – це підготувати дитину до спілкування з іншими дітьми й дорослими. У цьому Вам допоможуть рідні й близькі, які можуть доглядати певний час за вашою дитиною, коли Ви не надовго відлучаєтеся. Вона в майбутньому легко зможе переносити розлуку з Вами.

· Дайте дитині позитивну перспективу: розкажіть, що в дитсадку багато іграшок, діток і їм там дуже добре, цікаво весело.

· Якнайчастіше відвідуйте парки, дитячі майданчики, привчайте до гри в пісочницях, ходіть на дні народження друзів, новорічні свята, де є її однолітки.

· Підпорядкуйте домашній режим до режиму дитячого садку, особливо додержуйтеся часу вкладання до сну і періодів харчування.

· Навчіть дитину елементарних навичок самообслуговування.

· Потурбуйтесь про нервову систему дитину. В перші дні перебування не залишайте малюка на цілий день у дитсадку.

· Повідомте вихователів про звички та вподобання Вашого малюка, про особливості здоров’я, поведінки, харчування.

· Поговоріть з дитиною про можливі труднощі, до кого вона може звернутися по допомогу. Наприклад: «Якщо ти захочеш пити, підійди до вихователя і скажи «Я хочу пити» і вихователька наллє тобі води» і т.д.

· Розробіть разом з дитиною нескладну систему прощальних знаків уваги і їй буде простіше відпустити Вас.

· Пограйте з дитиною та з домашніми іграшками в дитячий садок, розподіліть ролі дітей, вихователів. Нехай іграшка знайде собі друзів і через неї спробуйте вирішити проблеми, що виникають у дитини, оцінійте гру на позитивні результати.

· Тримайте тісний зв’язок з персоналом групи, і будьте певні, що працівники зуміють прийняти і зрозуміти Вашу дитину, і по материнські дбатимуть про неї.

· Якщо раптом через місяць Ваша дитина ще не звикла до дитячого садку, перевірте список рекомендацій і спробуйте виконати ті рекомендації, про які Ви забули. Пам’ятайте, що на звикання дитини до дитячого садку може знадобитися до півроку. Краще, якщо на цей період у родини буде можливість підлаштуватися до особливостей адаптації свого маля.

ШАНОВНІ БАТЬКИ!19.09.2014 року, о 16.00 відбудуться батьківські збори. Тема:Батьківський всеобуч"Спільна робота вихователя та сімї з соціальної адаптації дітей раннього віку у світлі програми "Дитина"